تاثیرات ایمیل مارکتینگ در بهینه سازی وبسایت
تاثیرات ایمیل مارکتینگ در بهینه سازی وبسایت

امروزه ایمیل مارکتینگ به یکی از جدیدترین روش های بازاریابی و تبلیغات تبدیل شده است. در این روش مدیران سایت ها آدرس الکترونیکی بازدیدکنندگان را در قسمتی از سایت ذخیره می کنند و سپس اخبار مهم و محتواهای مناسب را برای آنها ارسال می کنند.


شاید روزی که کاربران در وب سایت های موسیقی، فیلم های کوتاه و بازی های آنلاین از مدیران سایت درخواست دریافت محتوا از طریق ایمیل را داشتند، موجب شد تا شرکت هایی همچون یاهو در فکر گسترش تبلیغاتی الکترونیکی باشد. ایمیل مارکتینگ روشی است که در آن محتواهای جدید و مورد نیاز مخاطبان برای آنها ارسال می شود.

اما نکته ای که وجود دارد، خلاصه بودن محتواهاست. چرا که ممکن است محتوای یک صفحه طولانی باشد، در این صورت اگر کاربر ایمیل دریافتی را باز کند و با یک محتوای طولانی مواجه شود، انگیزه ای برای خواندن آن نخواهد داشت. بنابراین جزئی و مختصر بودن محتوا، یک اصل مهم در ایمیل مارکتینگ است.


تاثیر ایمیل مارکتینگ بر بهینه سازی وب سایت
با توجه به اینکه، یکی از مهمترین فاکتورهای سایت های بهینه سازی شده، افزایش تعداد بازدیدکننده های آن است، با استفاده از استراتژی ایمیل مارکتینگ می توان تعداد زیادی از کاربران را به سمت سایت هدایت کرد. در این صورت با افزایش تعداد بازدیدکننده ها، سایت به طور خودکار بهینه سازی می شود.

در واقع موتورهای جستجو یکی از فاکتورهای خود را برای افزایش رتبه سایت ها، در نظر گرفتن صفحاتی می دانند که دارای بازدید کننده های بیشتری هستند. حال تصور کنید در یک سایت چند صفحه وجود دارد که تعداد بازدیدکننده های آن ها هزاران نفر است. موتورهای جستجو با توجه به این فاکتور، سایر صفحات سایت را نیز نمایش می دهند. زیرا می دانند که محتوای این سایت برای کاربران از اهمیت زیادی برخوردار است و از سوی دیگر مدیر سایت نیز تلاش زیادی برای تولید محتوای با کیفیت می کند.
با توجه به اینکه در روش ایمیل مارکتینگ، پیام ها در حجم انبوه و برای تعداد زیادی از کاربران ارسال می شود، آنها را از بارگذاری محتواهای جدید آگاه می کند. ممکن است برخی از آنان نسبت به پیام های دریافتی عکس العمل خاصی از خود نشان ندهند. اما در بین آنها کسانی نیز وجود دارند که به محتوا علاقه دارند و برای مطالعه آن به صفحه سایت وارد می شوند. اگر فرض کنیم در استراتژی ایمیل مارکتینگ، مجموعه پیامک های ارسالی برای کاربران در حدود 30 هزار عدد باشد و از این تعداد تنها هزار نفر در یک روز وارد سایت شوند، موتورهای جستجو را نسبت به صفحه سایت و محتوای آن خوشبین می کند. در نتیجه رتبه سایت افزایش پیدا می کند.

نحوه تاثیر ایمیل مارکتینگ در بهینه سازی سایت

با وجود تاثیری که ایمیل مارکتینگ بر بهینه سازی سایت دارد، نباید از برخی نکات غافل شد. از جمله موارد زیر که در زمان ارسال پیام به کاربران باید رعایت شوند:

-          خودداری از ارسال بیش از حد پیامک ها که موجب خستگی و دلزدگی کاربران می شود.

-          قرار دادن قسمت لغو دریافت پیامک ها برای کاربران که نشانه احترام به حقوق آنها می باشد.

-          خودداری از ارسال پیامک های تکراری یک نکته مهم در ایمیل مارکتینگ است. ارسال هر موضوع تنها باید یکبار صورت بگیرد. در غیر اینصورت با اعتراض و لغو اشتراک کاربران مواجه خواهید شد.

-          توضیحات، تصاویر و لینک صفحه سایت باید در ایمیل عنوان شود. همچنین می توان خدمات، سرویس ها و زمینه فعالیت خود را برای کاربران شرح داد.

#وب_سایت

#ایمیل_مارکتینگ

#موتور_جستجو

 

طراحی اپلیکیشن اندروید

طراحی وب سایت

طراحی نرم افزار تلفن همراه

  • logo-samandehi
  • logo-nezam-senfi
  • samane-tadarokat-electronic
  • logo-bakutel
  • انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران
  • شورای عالی انفورماتیک کشور
  • اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران
  • etehadieMajazi