همه چیز درباره Cloud Mining یا استخراج ابری
همه چیز درباره Cloud Mining یا استخراج ابری

این روزها، با همه گیر شدن فضای مجازی و انجام بسیاری از امور در بستر اینترنت، هر روز بیشتر از ارزهای دیجیتال میشنویم. شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که بطور کلی ارز دیجیتال چیست؟ با توجه به اینکه موضوع اصلی این مقاله، پرداختن به ارز دیجیتال بصورت تخصصی نیست و قرار است درباره استخراج ابری صحبت کنیم اما، اگر بخواهیم خیلی کلی و مضخص اشاره کنیم باید بگوییم که در واقع ارز دیجیتال (رمزارز یا cryptocurrency) ارزهایی هستند که با پروتکل‌های رمزگذاری‌شده طراحی می‌شوند و هدف‌شان کاهش تقلب و ممانعت از جعل و کلاه‌برداری ارزی است. اینگونه ارزها، مسلما قابلیتهایی هم دارند که تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته اند.

برخی از قابلیتهای آن‌ها عبارتند از: غیرمتمرکز بودن (یعنی هیچ نهاد، سازمان یا دولت خاصی، آن را تحت نظارت و کنترل خود ندارد)، غیرقابل برگشت بودن تراکنش‌ها (یعنی اگر انتقال ارز دیجیتالی را انجام دهید و تراکنش شما تایید شود، دیگر نمی‌توانید آن را برگردانید و این کار تنها در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که گیرنده مایل به انجام این کار باشد) ،ناشناس بودن یا نیمه ناشناس بودن (آدرس کیف پول‌ها که همان نقش شماره کارت یا شماره حساب را در حساب‌های بانکی دارند، شامل اطلاعات هویتی شما نمی‌شوند. این آدرس‌ها که از رشته عبارات حروف و اعداد تشکیل شده‌اند را تنها با بررسی تاریخچه تراکنش‌ها و تحلیل‌های عمیق می‌توان به هویت افراد پیوند زد)، استفاده از انواع ارز دیجیتال برای تراکنش‌های مالی مختلف از نقاط گوناگون دنیا مقدور است، شفافیت بالا در تراکنش ها و …. اینها همه مواردی هستند که افراد را در سرتاسر دنیا برای استفاده از ارزهای دیجیتال ترغیب کرده و میکند.

حالا که بصورت خلاصه ارزهای دیجیتال را معرفی کردیم، کمی هم در مورد موضوع اصلی این مقاله که مرتبط با ارزهای دیجیتال است، صحبت کنیم. همانطور که از عنوان مقاله مشخص است، موضوع اصلی درباره Cloud Mining یا استخراج ابری است. با تعریفی ساده میتوان گفت استخراج ابری، فرآیند استخراج ارز دیجیتالی با استفاده از یک مرکز داده از راه دور با قدرت پردازش مشترک است. این نوع استخراج ابری کاربران را قادر به استخراج بیت کوین یا ارزهای دیجیتالی جایگزین بدون مدیریت سخت افزار می کند. در ادامه مطلب، شما را بیش از پیش با زوایای مختلف Cloud Mining آشنا خواهیم کرد.

استخراج ابری (Cloud Mining) چیست؟

همانطور که در مقدمه مقاله اشاره شد، استخراج ابری، فرآیندی است که در طی آن، ارزهای دیجیتالی استخراج میشوند یا تولید میشوند. در این روش با راه اندازی فارم‌های استخراج ارزهای دیجیتال و تعبیه دستگاه‌های Mining، شبکه واحدی بوجود می آید و توان پردازش خود را در اختیار افراد از سراسر جهان قرار می‌دهد. به این ترتیب شانس دریافت پاداش برای کل شبکه بیشتر خواهد شد و در نهایت پاداش حاصل میان کاربران تقسیم می‌شود. در حالت عادی یک کاربر به صورت واحد شانس کمی برای استخراج ارزهای دیجیتال یا همان رمزارزها خواهد داشت.

مزایای استفاده از استخراج ابری Cloud Mining

در این قسمت از مزایای استفاده از استخراج ابری، سخن خواهیم گفت تا مخاطبان این مقاله بدانند که بنا به چه دلایلی، خوب است که از استخراج ابری استفاده کنند و از مزایای آن بهره ببرند:

صرفه جویی در هزینه ها

استخراج ابری ارزهای دیجیتال توسط خودتان مستلزم نصب سخت افزار اضافی است. این سخت افزار مقدار زیادی انرژی مصرف می کند که به معنی قبض برق بالاتر است. با استفاده از Cloud Mining، نیازی به نصب سخت افزار اضافی نیست و مشکل هزینه سرسام آور برای استخراج را از بین می برید. برای خرید سخت افزار نیز مجبور نیستید هزینه کنید.

قابلیت اعتبار و اطمینان بیشتر

استخراج ارزهای دیجیتال توسط خودتان گاهی باعث مشکلاتی برای شما می شود. منظور از این مشکلات، مسائلی است که در صورت خرابی تجهیزات با آنها روبرو خواهید شد. با استفاده از Cloud Mining ، اطمینان حاصل می کنید که مرکز داده بطور منظم به سخت افزارهای خود رسیدگی میکند تا غالباً خرابی تجهیزات کاهش یابد و شما از این حیث، دچار اشکال و ضرر نخواهید شد.

جلوگیری از ایجاد سرو صدا و حرارت زیاد در خانه

دستگاه های Mining اگر در منزل مورد استفاده قرار بگیرند، هم سر و صدای زیادی تولید خواهند کرد و هم گرمای زیادی را تولید میکنند بنابراین اگر شما از قابلیتهای خوب Cloud Mining استفاده کنید، میتوانید از بوجود آمدن چنین اشکالاتی جلوگیری کنید.

معایب استفاده از استخراج ابری Cloud Mining

مسلما مانند بسیاری از موضوعات، استفاده از استخراج ابری، جدای از مزایایی که دارد، میتوان معایبی را نیز برای آن متصور بود که در ادامه به برخی از این معایب هم خواهیم پرداخت :

درآمدزایی کم

این واقعیت که شما مجبور نیستید چیزی را پیکربندی کنید اما مجبورید با یک راه حل آماده روبرو شوید ، تأثیر منفی بر درآمد شما دارد که اغلب بسیار کم است. با گذشت زمان ، با افزایش دشواری استخراج برخی از رمزارزها یا همانطور که گاهی اوقات رخ میدهد، با کاهش ارزش ارز ، شرایطی ایجاد می شود که استخراج ارزهای دیجیتال سود بسیار کمی دارد.

تعداد زیاد کلاهبرداری

مانند بسیاری از زمینه های دیگر فعالیتهای اقتصادی، در این زمینه هم متاسفانه تعداد شرکتهای کلاهبردار زیاد هستند که در صورت کار کردن با آنها، قطعا ضررهای فراوانی را متحمل خواهیم شد.صنعت استخراج ابری اغلب مورد توجه چندین سیستم متقلب بوده است که قراردادهای جعلی استخراج را فروخته اند یا به کاربران خود هزینه ای پرداخت نکرده اند. به همین دلیل ، کسانی که واقعاً به استخراج ابری علاقه‌مند هستند، باید یک سری بررسی و بازرسی را انجام دهند و همچنین فقط به بهترین سیستم عامل های استخراج ابر اعتماد کنند.

اختصاص داشتن به ارزهای دیجیتال معروف

یک جنبه نسبتاً مهم در استفاده از Cloud Mining مربوط به سکه هایی است که استخراج می شوند. استخراج ابری معمولاً به محبوب ترین ارزهای دیجیتال اصلی محدود می شود. این به خودی خود چیز خوبی است ، زیرا شما فقط ارزهای دیجیتال اثبات شده و بنابراین قابل اعتماد را استخراج خواهید کرد. با این حال، اغلب می توان با استخراج رمزارزهای جدید در اولین کار خود سودهای خوبی کسب کرد، درصورتی که سختی و گسترش آنها کم است.

آیا استفاده از Cloud Mining استخراج ابری سودمند است؟

باید خیلی صادقانه اعلام کنیم که هنوز پاسخ روشن دادن به این سوال، کار آسانی نیست. دلیل این موضوع این است که پارامترهای گوناگونی روی سودآور بودن یا نبودن استخراج ابری اثر گذار هستند. همانطور که اشاره کردیم نوسانات قیمت ارز، گاهی ممکن است سود شما را بشدت کاهش دهد یا حتی در برخی موارد باعث ضرر شما هم بشود. ضمن اینکه کلاهبرداران زیادی هم متاسفانه در کمین هستند که به ریسک کار خیلی اضافه می‌کنند.

برخی کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که کاملاً بهترین راه برای کسب درآمد این است که ارز دیجیتال را از صرافی بخرید و در کیف پول خود نگه دارید. اما اگر شما واقع بینانه فکر کنید که استخراج ابری چگونه خواهد بود و چقدر می توانید انتظار کسب درآمد داشته باشید، باید تحقیقات گسترده ای در این زمینه داشته باشید تا بتوانید به روشنی جواب سوال خودتان را بدست بیاورید.

 آیا Cloud Mining رایگان است؟ 

در دنیای اقتصادی امروز که همه بدنبال کسب سود و درآمد هستند، تقریبا باور این موضوع غیرممکن است که سایتی یا فردی بپذیرد با که همه ی هزینه هایی که برای استخراج ابری میتوان متصور بود، این کار را برای کسی رایگان انجام دهد، پس میتوان با درصد احتمال بالایی گفت که اگر سایتی یا شرکتی، پلتفرم رایگان برای استخراج ابری (کلود ماینینگ) پیشنهاد میدهد، بسیار شک برانگیز خواهد بود و نباید به آن به این سادگی اعتماد کرد. قراردادهای استخراج ابری شامل پرداختهای اولیه و پرداختهای دوره ای است. به طور معمول، حداقل مبلغ سرمایه گذاری از 10 دلار شروع می شود.

استخراج ابری بیت کوین

حتما تا اینجای مقاله با مفهوم استخراج ابری آشنا شده اید. حالا میتوان از قابلیت استخراج ابری برای هر یک از ارزهای دیجیتال استفاده کرد. یکی از معروف ترین و سرشناس ترین ارزهای دیجیتال، بیت کوین است. بعبارت دیگر شما میتوانید برای استخراج بیت کوین، از سایت‌هایی که پلتفرم‌هایی برای استخراج ابری پیشنهاد می‌دهند استفاده کنید.

استخراج ابری اتریوم

 Ethereum یک پلتفرم نرم افزاری مبتنی بر بلاکچین است که میزبان فروشگاه برنامه و سیستم پرداخت غیرمتمرکز در شبکه خود است. در Ethereum ، کاربران می توانند برنامه های توزیع شده را بدون هیچ گونه قانون و سانسوری ایجاد کنند و از قراردادهای هوشمند برای انجام معاملات مطمئن و قابل اعتماد با یکدیگر استفاده کنند.اتریوم همچنین یک توکن ارز دیجیتال به نام «اتر» ارائه می‌کند، که بین حساب‌ها قابل انتقال بوده و می‌تواند به گره‌های شرکت‌کننده برای محاسباتی که انجام داده‌اند پرداخت شود. حالا که مشخص شد، «اتر» هم یک ارز دیجیتال بحساب می آید، پس برای استخراج آن میتوان از قابلیت استخراج ابری استفاده کرد.

استخراج ابری لایت کوین

Litecoin یک پروژه رمزنگاری نظیر به نظیر و نرم افزار منبع باز است که تحت مجوز MIT/X11 منتشر شده است. Litecoin یک بیت کوین اولیه از altcoin بود که از اکتبر 2011 شروع شد.در جزئیات فنی ، litecoin تقریباً مشابه بیت کوین است. البته تفاوتهایی هم بین این دو ارز دیجیتال میتوان قائل شد، از قبیل:

  • شبکه Litecoin به جای 10 دقیقه بیت کوین، پردازش یک بلوک را در هر 2.5 دقیقه انجام می دهد. این اجازه می دهد تا Litecoin خیلی سریعتر از بیت کوین معاملات را تأیید کند.
  • Litecoin از اسکریپت در الگوریتم اثبات کار خود استفاده می کند، یک عملکرد سخت حافظه متوالی که به حافظه مجانی بیشتر از یک الگوریتم سخت حافظه نیاز دارد.

بهترین سایتهای استخراج ابری Cloud Mining

در این قسمت قصد داریم، بهترین و معتبرترین سایتهای استخراج ابری را نام ببریم، هرچند که همچنان اصرار داریم برای ورود به موضوع انتخاب سایت مناسب برای استخراج ابری و شروع سرمایه گذاری، تمام نکات و احتیاطهای لازم را مبذول دارید. حالا لیست سایتهای معتبر  :Cloud Mining

IQ Mining

سایت IQ Mining در اواخر سال 2016 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده و در این مدت توانسته با خدماتی که ارائه میدهد، نظر مثبت کاربران خود را جلب نماید. این شرکت تجهیزات از راه دور را فراهم می کند تا کاربران بتوانند آنها را برای پیوستن به استخراج ابری اجاره کنند. در مدت زمان محدودی ، IQ Mining تقریباً 50،000 کاربر را به خود جلب کرده است. بسته به خواسته ها و سرمایه گذاری های کاربران، پلنهای گوناگونی در دسترس است.ارزهای دیجیتال زیادی موجود است که می توانید از بین آنها برای استخراج انتخاب کنید. ثبت نام رایگان و بدون هزینه اشتراک است. قراردادهای هوشمندی برای کاهش خطرات موجود است.

IQ Mining دارای رابط کاربری بسیار آسان و کاربرپسندی است. سیستم مرکزی این سایت در اروپا مستقر است. این سیستم عامل ها چهار زبان اصلی (فرانسه ، اسپانیایی، روسی و انگلیسی) را ارائه می دهند. پیش بینی سود در مقایسه با سرمایه گذاری هایی که قابل درک نیستند بسیار بالا است.

Genesis Mining

Genesis mining یکی از بزرگترین شرکت استخراج ابری است که پروژه های استخراج بیت کوین را ارائه می دهد. این شرکت در سال 2013 تاسیس شد و با ارائه راهکارهای سرمایه گذاری هوشمند و آسان اعتبار خود را در بازار حفظ کرد. این شرکت بیش از 2 میلیون مشتری از سراسر جهان دارد. وقتی صحبت از قدرت هش می شود ، استخراج Genesis بزرگترین تأمین کننده هش برای altcoins و بیت کوین است.

این پلتفرم استخراج را هم در بیت کوین و هم در altcoins ارائه می دهد. با استفاده از قدرت هش متعلق به خود می توانید همزمان سکه های مختلفی استخراج کنید. Genesis Mining بسته به توان هش شما و نوع سکه مورد علاقه شما در استخراج بسته های متعددی در قیمت گذاری ارائه می دهد. در مقایسه با سایر سیستم عامل های استخراج ابری، کمی گران هستند اما تجربه و پشتیبانی عالی را ارائه می دهند.

Crypto Universe

سایت Crypto Universe از سال 2018 آغاز بکار کرده است. Crypto Universe یکی دیگر از پروژه های استخراج ابری است که به کاربران اجازه می دهد با برنامه ها و قراردادهای سودآور استخراج رمزنگاری را بدست آورند. این پلتفرم به طور عمده خدمات خود را در روسیه ارائه می دهد. میزان برق در منطقه شمالی پایین است و این یک مزیت بزرگ برای جهان رمزنگاری است.

Hashflare

سایت Hashflare حدود سال 2015  خدمات برای کاربران خود را راه اندازی کرد و از آن زمان رشد چشمگیری داشته است. در حال حاضر ، این سایت هر ماه حدود 1 میلیون بازدید کننده دارد. Hashflare سرویسی است که قراردادهای استخراج ابری را ارائه می دهد. کاربران می توانند پنج ارز دیجیتال مختلف را از طریق این پلتفرم استخراج کنند. سود حاصل شده در این پلتفرم بین کلیه مشتریان توزیع می شود. بهترین چیز در مورد Hashflare این است که برای شروع، به سرمایه گذاری کلانی احتیاج ندارید. پرداخت ها به روش های مختلف و بسیار شفاف است.

Eobot

Eobot  ارائه دهنده خدمات استخراج ابری و مبدل رمزنگاری است. این سیستم در سال 2013 در ایالات متحده آمریکا راه اندازی شد. علیرغم استفاده از این پلتفرم در مرورگر وب ، Eobot  هم در اندروید و هم در iOS موجود است. از زمان راه اندازی Eobot بیش از 2.2 میلیون کاربر جذب این پلتفرم شده اند و هم اکنون تقریبا صدها هزار کاربر فعال روزانه دارد. همچنین تجارت از طریق دارایی های دیجیتالی مختلف را در زمان واقعی تسهیل می کند. Eobot با طیف گسترده ای از ابزارها خدمات نوآورانه استخراج ابری را برای کاربران خود فراهم می کند.

جلوگیری از کلاهبرداری در استخراج ابری

وب سایت استخراج ابری به طور معمول سایت ارائه دهنده خدمات است که تعرفه های مختلفی را ارائه می دهد، فرم توافق مشتری را نشان می دهد و بازدید کنندگان را از سیاست های هزینه خود مطلع می کند. همچنین، می توانید اطلاعات به روز در مورد کمپین های تبلیغاتی را در آن پیدا کنید و به طور مرتب درآمدی را که از ماینینگ ابری دریافت می کنید را ردیابی کنید. از آنجا که پیمانکار به طور معمول قادر به دستیابی فیزیکی به تجهیزات ماینینگ که درآمد منفعلانه ای از آن دریافت می کند نیست، حوزه استخراج ابری یک فرصت عالی برای کلاهبرداری فراهم می کند.

دو نوع کلاهبرداری، رایج تر از سایرین در استخراج ابری هستند: طرح های پانزی و کلاهبرداری های خروجی. در چارچوب طرح پانزی، پاداش Cloud Mining برای پیمانکاران اولیه فقط از پرداخت پیمانکاران جدید حاصل می شود. تجهیزات Mining در اینجا ضروری نیست و می تواند  وجود نداشته باشد. کلاهبرداری‌های خروجی که در طی آن هیچ کس به غیر از کلاهبرداری که پشت این طرح است، هیچ گونه پاداشی دریافت نمی کند.

هرگز در استخراج ابری یک «پروژه مخفی» که تجهیزات Mining آن در یک مکان نامعلوم کار می کند، سرمایه گذاری نکنید. تمام اسناد را تأیید کنید: قراردادها، مجوزها و غیره. از تماس با تیم استخراج ابری دریغ نکنید و از آنها سؤال کنید. چرا که وجود اسرار زیاد می تواند باعث کلاهبرداری شود.استفاده از سایت های رایگان استخراج ابری را به هیچ عنوان نپذیرید. اگر شخصی یک اشتراک Cloud Miming رایگان به شما پیشنهاد داد (به عنوان تبلیغ و غیره)، بسیار مشکوک است و توصیه ما به شما این است که اصلا به راحتی اعتماد نکنید.

 

 

طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب سایت | شرکت ایده پردازان پاراکس

  • logo-samandehi
  • logo-nezam-senfi
  • samane-tadarokat-electronic
  • logo-bakutel
  • انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران
  • شورای عالی انفورماتیک کشور
  • اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران
  • etehadieMajazi