GitHub Learning Lab: سرویسی آموزشی برای بالا بردن مهارت‌های دولوپرهای فعال در گیت‌هاب
GitHub Learning Lab: سرویسی آموزشی برای بالا بردن مهارت‌های دولوپرهای فعال در گیت‌هاب

GitHub Learning Lab سرویسی عرضه شده توسط گیت‌هاب برای علاقمندان به برنامه‌نویسی است که از طریق آن قادر خواهند بود از خود گیت‌هاب مهارت‌های لازم را یاد بگیرید. به عبارت دیگر، GitHub Learning Lab (آزمایشگاه یادگیری گیت‌هاب) یکسری پروژه‌های سرگرم‌کننده و عملی را ارائه داده و همچنین در حین آموزش و یادگیری، بازخوردهای مفیدی را با مخاطبینش به اشتراک می‌گذارد که در ادامه با برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سرویس آشنا خواهید شد.
از گیت‌هاب یاد بگیرید
ربات این لابراتوار شما را از طریق پروژه‌ها راهنمایی می‌کند و در سمت راست ریپازیتوری شما در گیت‌هاب، فیدبک‌ها و راهنمایی‌های مورد نیاز را نمایش می‌دهد. در حقیقت، این ربات کمک می‌کند تا مسیر آموزشی برای شما لذت‌بخش‌تر گردد.
یادگیری خود را رصد کنید
مهارت‌های خود را از طریق یکسری چالش‌ها و پروژه‌ها بالا ببرید و زمانی که آن‌ها‌ را کامل کردید، پیشرفت خود را رصد کنید.
دریافت بازخورد فوری
به محض پایان کارتان، فیدبک‌ها را دریافت می‌کنید. این ربات، درخواست‌های شما را مثل یک همکار بررسی می‌کند و در مورد آن‌ها نظر می‌دهد!
نشان‌ دادن رودمپ
در قسمت پروفایل خود در گیت‌هاب، می‌توانید تمامی دوره‌هایی که کامل کردید را مشاهده کنید.
ارتقاء سطح مهارت‌های خود
سطح مهارت‌های شما مهم نیست زیرا برای هر دولوپر تازه‌کاری با هر سطح مهارتی، دوره‌ای خاص طراحی شده است. به عبارت دیگر، می‌توانید اصول اولیهٔ کار با گیت‌هاب را یاد گرفته و یا مستقیماً درگیر پروژه‌های پیچیده شوید.
چگونه GitHub Learning Lab را فعال سازیم؟
فعال کردن این لابراتوار به اکانت خود، کاری ساده است. برای این منظور، ابتدا باید آزمایشگاه یادگیری گیت‌هاب را روی اکانت خود با چند کلیک نصب کنید تا بتوانید شروع به استفاده از این ربات در ریپازیتوری گیت‌هاب خود کنید. سپس از طریق لیست دوره‌ها، به دوره‌ای که مد نظر دارید وارد شوید و در نهایت، آزمایشگاه یادگیری گیت‌هاب برای کار روی یادگیری شما، یک ریپازیتوری جدید ایجاد می‌کند.
در پایان لازم به ذکر است که در مقاله‌ای تحت عنوان عرضهٔ یکسری گایدلاین توسط گیت‌هاب برای دولوپرها به منظور استفاده از ریپازیتوری‌های اپن‌سورس به معرفی سرویس آموزشی دیگری توسط گیت‌هاب پرداختیم که می‌تواند برای دولوپرهای تازه‌کار بسیار کاربردی واقع گردد.

 

  • logo-samandehi
  • logo-nezam-senfi
  • samane-tadarokat-electronic
  • logo-bakutel
  • انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران
  • شورای عالی انفورماتیک کشور
  • اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران
  • etehadieMajazi