دامین , هاست و زبان برنامه نویسی و تکنولوژی های آن
دامین , هاست و زبان برنامه نویسی و تکنولوژی های آن

اگر وب سایت دارید و می خواهید آن را ارتقا دهید و یا می خواهید کسب و کار خود را آغاز کنید  قبل اینکه وب سایتی را سفارش دهید. باید اطلاعات کاملی از دامین یا دامنه ،هاست، زبان برنامه نویسی و تکنولوژهای که در ان استفاده می شود  کسب کنید. هر نوع بازاریابی نیاز به یک وب سایت بدون ایراد  دارد،وب سایت شما بازتاب کیفیت کار شما و نوع خدمات شما است،اگر در آینده مجبور به طراحی دوباره وب سایت خود شوید خسارات وارده غیر قابل اجتناب است.بررسی تمامی این موارد نیاز به مشاوره دارد تا انتخاب کاملا درستی داشته باشید.

دامین

در طراحی و ساخت یک  وب سایت هر جا با نام دامنه یا دامین ( Domain ) برخورد کردید منظور همان آدرس  وب سایت است. به طور  مثال دامین ما www.paraxweb.com هست و یا  دامنه یاهو yahoo.com است. دامین ها  نشان دهنده  نام تجاری، نوع کارو فعالیت و یا موقیعت جغرافیایی شما است. نام دامنه با توجه به اهمیتی که در کسب  و کار دارد و ذهنیتی که از شما در ذهن بازدیدکنندگان بجا می گذارد از اهمیت ویژه ای  برخوردار است. به همراه نام دامنه IP  به وب سایت شما تخصیص می یابد که این دو معنی یکسانی میدهند . پس بنابراین  که با مشخص بودن IP یا نام دامنه، دیگری نیزقابل تشخیص  است.  باید ذکر کرد که هیچ دو IP را نمی توان پیدا کرد که مانند یکدیگر باشند. پس بنابراین وب  سایت شما، با وجود داشتن در صورت داشتن یک IP می تواند از بین هزاران وب  سایت اینترنتی دیگر در اینترنت، پیدا شود.

هاست

باید به این نکته توجه داشت  که  فقط داشتن یک دامین و یا دامنه  به تنهایی برای  برای وب سایت شما کافی نیست. چرا که دامنه فقط آدرس IP و نام دامنه شما را تعیین می‌کند.  در صورتی که شما برای آنکه یک سایت داشته باشید، علاوه بر دامنه به یک فضا برای ذخیره سازی اطلاعات  نیاز دارید. به این فضا اصطلاحاً هاست (میزبان) گفته می‌شود.هاست  و یا میزبان به سرور، یا کامپیوتری که توانایی ذخیره و نگهداری فایل های  و اطلاعات وب سایت را داشته باشد گفته می شود. این فایل ها  شامل  صفحات وب ، عکس ها، فایله ای CSS، جاوا اسکریپت و یا هر نوع فایل دیگری  می باشند.

زبان برنامه نویسی و تکنولوژهای آن
دنیای امروز ، دنیای کسب و کار و به اصطلاح بیزینس است . به ویژه کسانی که به طور حرفه ای در حوزه کامپیوتر مشغول به فعالیت می باشند ، برنامه نویسی کامپیوتر از جمله مهارت ها و مشاغلی است که تخصص در آن می تواند آینده شغلی شما را تضمین کند . ده ها زبان برنامه نویسی دردنیای  کامپیوتر وجود دارد که هر کدام طرفداران خاص خود را دارد. زبان های برنامه نویسی زیادی وجود دارند که مدیران پروژه های مختلف بر اساس نیاز نرم افزار و امکاناتی خود می توانند زبان مورد نظر را برای توسعه نرم افزار انتخاب می کنند. مهم ترین زبان های برتر و اول دنیای  برنامه نویسی شامل:, JAVA SCRIPT HTML و CSS,PHP, JAVA,C# ,C++,C , و....
  • logo-samandehi
  • logo-nezam-senfi
  • samane-tadarokat-electronic
  • logo-bakutel
  • انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران
  • شورای عالی انفورماتیک کشور
  • اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران
  • etehadieMajazi