۲۰ نکته‌ی طلایی برای بازاریابی در اینستاگرام
۲۰ نکته‌ی طلایی برای بازاریابی در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین و بزرگترین شبکه‌های اجتماعی در چند سال اخیر بوده و بسیاری از برندها در استراتژی‌های تجاری خود به مارکتینگ در اینستاگرام بسیار توجه می‌کنند. حال در این مقاله روش‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که برای بازاریابی در اینستاگرام نیاز دارید.

در چند سال اخیر میزان استفاده از اینستاگرام بسیار زیاد شده است و بیش از ۳۵ درصد از بازاریابان در سراسر جهان، از اینستاگرام برای رشد برند خود و فروش بیشتر استفاده می‌کنند. این آمار تا سال ۲۰۲۱ افزایش چشمگیری داشته و به ۵۰ درصد رسیده‌است. می‌توان گفت اینستاگرام به یک عامل جدایی ناپذیر در بازاریابی تبدیل شده و این در حالیست که بیش از یک میلیارد نفر روزانه از این شبکه‌ی اجتماعی محبوب استفاده می‌کنند. برای بازاریابی در اینستاگرام روش‌های بسیاری وجود دارد اما در این مقاله به ۲۱ نکته‌ی طلایی برای بازاریابی در اینستاگرام اشاره می‌کنیم که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن‌ها را جدی بگیرید.

یک حساب تجاری اینستاگرام ایجاد کنید

قبل از اینکه بازاریابی در اینستاگرام را شروع کنید، باید یک حساب کاربری از نوع بیزنسی در اینستاگرام ایجاد کنید. اگر شما حساب کاربری در اینستاگرام دارید و قصد دارید آن را به یک حساب کسب و کار تبدیل کنید، مستقیما به مرحله سوم در زیر مراجعه کنید. اما اگر به تازگی کسب و کار خود را ایجاد کرده‌اید و می‌خواهید یک حساب کاربری جدید برای خود ایجاد کنید، مراحل زیر را از ابتدا به ترتیب انجام دهید.

مرحله اول: اپلیکیشن اینستاگرام را دانلود کنید

مرحله دوم: ثبت نام کنید

 • برنامه را پس از دانلود و نصب اجرا کنید.

 • دکمه‌ی ایجاد حساب کاریری در IOS و یا ثبت نام با ایمیل و شماره تلفن در Android را لمس کنید.

 • ایمیل و یا شماره تلفن خود را وارد کنید.

 • نام کاربری و رمز عبور خود را ایجاد کنید.

 • اطلاعات نمایه خود را پر کنید و بر روی Done یا انجام شد، ضربه بزنید.

مرحله سوم: حساب کاربری خود را به یک حساب بیزنسی تغییر دهید

 • به صفحه‌ی پروفایل خود بروید و بر روی آیکون سه خط موازی در بالا سمت راست ضربه بزنید.

 • بر روی دکمه‌ی Setiings یا تنظیمات ضربه بزنید و بعد از آن بر روی Account ضربه بزنید.

 • در صورت داشتن یک صفحه‌ی فیسبوک، حساب خود را به اینستاگرام متصل کنید.

 • جزئیات کسب و کار خود را وارد کنید.

 • روی Done یا انجام شد ضربه بزنید.

۲۰ نکته طلایی برای بازاریابی در اینستاگرام

اینستاگرام برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ روی صحنه ظاهر شد و مثل هر پلتفرم دیگری در ابتدا بیشتر جنبه سرگرمی داشت. پس از مدتی و اضافه شدن افراد زیادی به اینستاگرام، این برنامه به یک کانال بازاریابی کامل تبدیل شد. به ویژگی‌های اینستاگرام توجه کنید، همه در کنار هم می‌توانند بازاریابی در اینستاگرام را معنا ببخشند. در همین راستا، ما ۲۱ نکته طلایی درباره بازاریابی اینستاگرام بیان کردیم تا به شما در رشد کسب و کارتان کمک کند.

نکته یک: از یک حساب کاربری بیزنسی استفاده کنید

اگر می‌خواهید با حساب شخصی خود به بازاریابی و کسب و کار در اینستاگرام بپردازید، بهتر است تجدید نظر کنید و حساب کاربری خود را به یک حساب بیزنسی تبدیل کنید زیرا با بیزنسی شدن حساب شما، به ویژگی‌های زیر دسترسی خواهید داشت:

 • آمار اینستاگرام یا Insights Instagram  

 • تبلیغات در اینستاگرام یا Instagram Ads

 • خرید در اینستاگرام یا  Instagram Shopping  

 • اطلاعات تماس و ایجاد یک دکمه برای نشان دادن اطلاعات شما در صفحه‌ی حساب کاربری

یک حساب کاربری بیزنسی دارای مزایای خاصی برای اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا است اما برای بسیاری از بازاریاب‌ها بیش از یک حساب بیزنسی است. اگر هنوز هم حساب خود را به یک حساب بیزینسی تغییر نداده‌اید به ابتدای مقاله مراجعه کنید.

نکته دوم: اهداف خود را بسیار واضح تعریف کنید

تمامی بسترهای اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی یک ابزار هستند اما شما در صورتی می‌توانید به طور موثر از آن‌ها استفاده کنید، اگر بدانید که در تلاش برای انجام چه کاری هستید. بازاریابی در اینستاگرام می‌تواند به معنای چیزهای مختلفی باشد:

 • افزایش آگاهی از برند شما و بزرگ شدن برند شما

 • افزایش سرنخ‌های بیشتر برای قیف فروش کسب و کارتان

 • افزایش فروش محصولات و یا خدمات خود

شما می‌توانید در حساب کاربری یا پیج اینستاگرام خود در چندین مورد فعالیت کنید. می‌توانید هم به فروش محصول بپردازید و هم برند خود را رشد دهید. باید هدف خود را مشخص کنید و ببینید که چه انتظاری از پیج اینستاگرام خود دارید. با آگاهی از این موارد می‌توانید یک استراتژی برای فعالیت در اینستاگرام ایجاد کنید.

نکته سوم: مخاطبان خود را مشخص کنید

شما باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید و مشخص کنید که با چه حجم از مخاطبینی روبرو خواهید شد. یک تحقیق ساده به شما نشان خواهد داد که از چه کاربرانی می‌توانید بیشتر سود را ببرید. به عنوان مثال بیشترین میزان استفاده از اینستاگرام مختص به کاربرانی است که سن آن‌‌ها بین ۱۸ تا ۳۰ سال است. همچنین بیشتر افرادی که ساکن مرکز شهر هستند، بیشتر از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند.

این‌ها تنها آماری هستند که راه شما را در ادامه مسیر روشن‌تر می‌کنند اما بدین معنی نیست که شما تنها باید در این دو حوزه فعالیت کنید. شما باید بازار هدف خود را شناسایی کنید و با توجه به آن، محتوایی در اینستاگرام خود تولید کنید که مخاطب شما آن را بپسندد و به عبارت ساده‌تر با مخاطب شما ارتباط برقرار کند. این نکته زمانی مهم‌تر خواهد شد که شما بخواهید به تبلیغات برای اینستاگرام خود بپردازید.

نکته چهارم: پروفایل خود را بهینه کنید

یکی دیگر از نکات بسیار مهم بازاریابی در اینستاگرام این است که یک بیو(Bio) خوب ایجاد کنید. شما باید در ۱۵۰ کاراکتر یک تصور عالی از برند خود به مخاطبتان بدهید و همچنین شخصیت برند خود را منتقل کنید. ایجاد یک بیو خوب، تاثیر بسیار زیادی بر روی مخاطب شما می‌گذارد و باعث می‌شود که دنبال‌کنندگان شما افزایش یابد.

خوشبختانه در پروفایل اینستاگرام چند بخش دیگر وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها خود را بهتر معرفی کنید. این موارد به ترتیب در زیر آورده شده‌است:

 • نام شما:  حد استاندارد تعداد کاراکتر در این قسمت، ۳۰ کاراکتر می‌باشد. (پر کردن این بخش برای جستجوی اینستاگرام ضروری است)

 • نام کاربری(Username)  شما:  نام کاربری باید حداکثر از ۳۰ کاراکتر ایجاد شود. (پر کردن این بخش برای جستجوی اینستاگرام ضروری است)

 • وب‌سایت شما:  در این قسمت می‌توانید یک لینک یا چندین لینک قرار دهید و هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را تغییر دهید.

 • دسته‌بندی:  شما در این قسمت می‌توانید ماهیت برند خود را مشخص کنید و به مخاطبین خود بگویید که در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید.

 • اطلاعات تماس:  شما می‌توانید با استفاده از این بخش، اطلاعات تماس خود را قرار دهید و به مخاطبین خود بگویید که چگونه می‌توانند شما را پیدا کنند.

 • دکمه‌های Call to Action:  در این بخش نیز دکمه‌هایی وجود دارد که شما را به دایرکت و یا به بخش تماس با شما منتقل می‌کند.

بیو اینستاگرام یکی از بخش‌های بسیار مهم در حساب کاریری شما می‌باشد که در بالای صفحه‌ی پروفایل شما قرار دارد. نوشتن یک بیو حرفه‌ای بسیار زیاد به دیده شدن بیشتر پیج شما کمک می‌کند.

نکته پنجم: یک تصویر مناسب برای پروفایل خود انتخاب کنید

برای بسیاری از برندها، تصویر پروفایل اینستاگرام شما باید لوگو برندتان باشد. این کار به افزایش دادن اعتبار شما کمک می‌کند و همچنین به مخاطبین شما این امکان را می‌دهد که در یک نگاه شما را بشناسند و ببینند شما چه کسی هستید. تصویر پروفایل شما در اینستاگرام ۱۱۰ در ۱۱۰ پیکسل نمایش داده می‌شود که در یک دایره با قطر ۱۱۰ پیکسل برش زده می‌شود. با این حال تصویر شما به صورت ۳۲۰ در ۳۲۰ پیکسل ذخیره می‌شود و شما باید برای تصویر پروفایل خود یک تصویر با کیفیت را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که با وجد تغییرات توسط اینستاگرام، تصویر شما همچنان خوب نمایش داده می‌شود.

نکته ششم: محتوای تصویری ایجاد کنید

اینستاگرام یک رسانه بصری است و به همین علت همه‌چیز درون آن بسیار زیبا و عالی به نظر می‌رسد. شما برای تولید محتوای بصری، به تجهیزات حرفه‌ای عکاسی نیاز نخواهید داشت اما عکس‌های شما باید کاملا روشن و واضح باشند. همچنین تصاویر شما باید قابلیت تعامل کردن را داشته باشد. یعنی شما باید یک محتوای تصویری تولید کنید که یک داستانی پشت آن وجود داشته باشد و بیننده را هیجان‌زده کند. اگر نمی‌دانید که چه نوع محتوایی تولید کنید تا بیننده خود را هیجان‌زده کنید، از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • پست‌های پشت صحنه:  به دنبال‌کننده‌های خود تصویری از محل کار، نمای فروشگاه و یا روند تولید محصولاتان را نشان دهید.

 • نقل قول‌ها و تصاویر مبتنی بر متن:  می‌توانید محتوای تصویری جذاب به همراه متن و نقل‌ قول‌های جذاب ایجاد کنید.

 • پست‌های آموزشی:  اگر شما یک کسب و کار آموزشی هستید و یا کسب و کار شما به نحوی است که می‌توانید به مخاطبین خود آموزش دهید، محتواهای آموزشی تولید کنید و در اینستاگرام خود قرار دهید.

 • فیلم‌ها:  شما می‌توانید به انتشار فیلم‌های یک دقیقه‌ای و در قالب پست و یا فیلم‌های طولانی(IG TV) بپردازید.

نکته هفتم: ظاهر حساب کاربری خود را ایجاد کنید

هنگامی تصمیم گرفتید که چه نوع محتوایی تولید کنید، باید یک ظاهری از برند خود برای مخاطبین خود ایجاد کنید. شما می‌توانید از رنگ سازمانی برند خود الهام بگیرید و یک قالب کلی برای تصاویر خود در نظر بگیرید. مخاطبین شما باید بتوانند بعد از دیدن تصاویر و فیلم‌های شما، به راحتی شما را از دیگر صفحات تشخیص دهند. سعی کنید اگر یک پیجی به جز کسب و کار دارید، ماجراجویی کردن در آن را تجربه کنید. یکی از روش‌های بسیار تاثیرگذار در بازاریابی در اینستاگرام این است که ماهیت برند و محتواهای خود را به مخاطبین خود نشان دهید.

نکته هشتم: کپشن‌ها(نوشته‌های) عالی بنویسید

در ابتدا ما اشاره کردیم که اینستاگرام یک رسانه بصری است اما این بدین معنی نیست که از نوشتن کپشن در زیر هر پست غافل شوید. حرف و سخن برند شما به همان اندازه که ظاهر پیج شما مهم است، اهمیت دارد. شما می‌توانید یک کپشن با حداکثر ۲۲۰۰ کاراکتر در زیر هر پست بنویسید، بنابراین دست شما در نوشتن درباره‌ی هر چیزی باز است. شما می‌توانید درباره‌ی محصولات خود در زیر هر پست بنویسید و یا در زیر هر پست به داستان‌سرایی بپردازید.

به این نکته توجه کنید که تنها دو سطر اول کپشن برای هر کاربر قابل مشاهده است و برای خواندن باقی کپشن باید به بر روی More کلیک کند تا باقی کپشن را نیز بخواند. به همین خاطر سعی کنید به مهمترین اطلاعاتتان در دو خط اول اشاره کنید چرا که بسیاری از کاربران تصویر و کپشن را اسکن می‌کنند و به سراغ پست‌های دیگر می‌روند. شما باید آنقدر خوب بنویسید با خواندن ۲ خط اول، به سراغ باقی کپشن شما برود. در زیر بهترین میزان کپشن برای هر پست را می‌توانید ببینید:

 • کپشن‌های طبیعی: ۱۳۰ الی ۱۵۰ کاراکتر

 • کپشن‌های تبلیغاتی: ۱۲۵ کاراکتر

اگر حرفی برای گفتن در زیر هر پست دارید و می‌دانید که نوشتن شما برای کاربرانتان ارزشمند است، از نوشتان زیاد نترسید و نوشتن زیاد را ادامه دهید. یکی از پیج‌هایی که کپشن‌های طولانی در زیر هر پست می‌نویسد، پیج National Geographic است که نمونه‌ای کلاسیک از محتوای طولانی است.

نکته نهم: از هشتگ‌ها استفاده کنید

هشتگ یکی از اصول اولیه برای بازاریابی در اینستاگرام می‌باشد و اگر بخواهید دیده شوید، باید از هشتگ‌ها استفاده کنید. در هر پست اینستاگرام می‌توان تا ۳۰ هشتگ استفاده کرد اما به احتمال زیاد این تعداد هشتگ نیازتان نمی‌شود و زیاده‌روی در هر چیزی نتیجه عکس می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم برای هر پست بین ۵ تا ۹ هشتگ استفاده کنید و به این نکته توجه کنید که به هیچ وجه از هشتگ‌های تکراری استفاده نکنید.

برای بدست آوردن بیشترین بازدهی از طریق هشتگ‌ها نکات زیر را رعایت کنید:

 • از هشتگ‌های مرتبط با کسب و کارتان استفاده کنید.

 • هشتگ‌هایی مرتبط با پست و استوری خودتان بنویسید.

 • هشتگ‌ها را در دو خط اول کپشن ننویسید.

 • به هیچ عنوان از هشتگ‌های #فالوکن و #لایک_کن استفاده نکنید.

نکته دهم: کاربران خود را درگیر کنید

درگیرکردن مخاطب یا Engagement یکی از مواردی است که ممکن است در بازاریابی اینستاگرام و یا کسب و کارهای اینترنتی به گوش شما خورده باشد. اگر مخاطب پست شما را در اینستاگرام ببیند و به واسطه آن شما را فالو کند و یا پست شما را برای فرد دیگری بفرستد، در حال تعامل با پیج شما است و درگیر شده است. انتشار محتوای عالی بسیار خوب است اما اگر در قسمت نظرات، با مخاطبین خود تعامل نداشته باشید، در واقع آن‌ها را درگیر نکرده‌اید و Engagement نیز نخواهید داشت.

به نظرات ارسال شده در هر پست پاسخ دهید و همچنین پست‌های خوب را لایک کنید و نظر خود را بنویسید تا از این طریق با صفحات دیگر نیز تعامل کنید. سعی کنید به روشی کاملا غیر تبلیغی این کار را انجام دهید. اگر فردی شما را در استوری و یا پستی تگ کرد، با او تعامل کنید و حتی می‌توانید نظرات او را در استوری خود نیز منتشر کنید Engagement .یکی از اصلی‌ترین روش‌های بازاریابی در اینستاگرام می‌باشد.

نکته یازدهم: از استوری‌های اینستاگرام نهایت استفاده را ببرید

معمولا کسب و کارهای زیادی از استوری‌های استفاده می‌کنند و نتایج خوبی هم گرفته اند. استوری‌ها بخش اصلی یک استراتژی مناسب بازاریابی در اینستاگرام را شامل می‌شود. همانطور که می‌دانید، یک استوری تنها ۲۴ ساعت ماندگار است. استوری‌ها بهترین فرصت را برای ارتباط با فالوورها و ایجاد تعامل ایجاد می‌کنند. در ادامه به نکاتی پیرامون یک استوری جذاب اشاره می‌کنیم.

 • یک داستان تعریف کنید : اگر یک داستان ساده در ذهن دارید، آن را بیان کنید. همین داستان ساده برای اثربخشی کافی است.

 • خیال‌پردازی کنید : به کمک چند تصویر، پیام خود را منتقل کنید. نیازی نیست موضوع را زیادی شاخ و برگ دهید و پیام خود را سریعا منتقل کنید.

 • ارزش خلق کنید:  به فالوورهای خود اطلاعات ارزشمندی ارائه دهید یا منافع مفیدی را معرفی کنید.

 • CTA  : برای استفاده از لینک‌ها تنها به swipe up اکتفا نکنید و از متن‌ها کمک بگیرید تا فالوورهای شما ترغیب شوند بر روی این لینک‌ها ضربه بزنند.

 • برندسازی: در هر کسب و کاری برندسازی از اهمیت بالایی برخودار است و استوری‌ها می‌توانند بازگوی این موضوع باشند.

نکته دوازدهم: از هایلایت برای جذاب کردن بیو استفاده کنید

در موارد قبلی به مولفه‌های مختلف بیو اشاره کردیم اما در این نکته به یک مورد دیگر می‌پردازیم. هایلات‌ها در واقع آلبومی از استوری‌های شما هستند که قبلا استفاده کرده اید. برای حفظ استوری‌های ارزشمند می‌تواند از هایلات‌ها کمک بگیرید. به عنوان مثال، شما در چند استوری خود را معرفی کرده‌اید و اکنون می‌خواهید هر فالوور جدید آن را مشاهده کند. کافی است یک هایلایت با نام مشخص درست کنید و استوری‌ها را در آن بچینید. همچنین در آغاز کار شما به ۴۰ هایلایت دسترسی دارید.

نکته سیزدهم: از گیفت‌ها و دیگر امکانات استوری بهره ببرید

استفاده از گیفت‌ها یا هر امکانات دیگری در استوری می‌تواند ارتباط شما و فالوورها را قوی‌تر کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در بخش‌های مختلف مشارکت کنند. با گذاشتن باکس‌های سوال و نظر سنجی و پرسش و پاسخ سعی کنید بالاترین تعامل رو با کاربران خود داشته باشید.

استیکر شمارش معکوس یک راه دیگر برای ایجاد تعامل است و به شما امکان می‌دهد قبل از معرفی محصول یا یک رویداد خاص هیجان ایجاد کنید. از فالوورهای خود می‌خواهید که با علامت‌گذاری بر روی شمارش معکوس منتظر پست شما باشند. به عنوان مثال، قصد دارید یک مسابقه برگزار کنید و از فالوورها می‌خواهید برای اطلاع از نحوه شرکت در مسابقه شمارش معکوس را دنبال کنند.

نکته چهاردهم: لایو اینستاگرام

یکی از نکاتی که کم و بیش با آن آشنا هستیم، لایو اینستاگرام است. با استفاده از لایو می‌توانید با طرفداران خود ارتباط واقعی برقرار کنید. شما می‌توانید برای استفاده موثر از لایو اینستاگرام، راهکارهای زیر را دنبال کنید.

 • با استفاده از گزینه افزودن مهمان، یک گفت و گوی مشترک با دوست خود یا متخصص یک صنعت برگزار کنید.

 • پشت صحنه یک رویداد را به صورت زنده نمایش دهید.

 • یک کارگاه آموزشی برگزار کنید.

 • به سوالات فالوورهای خود پاسخ دهید.

 • با یکی از اعضای تیم خود مصاحبه کنید.

 • با مشتری خود صحبت کنید.

نکته پانزدهم: یک فروشگاه اینستاگرام راه اندازی کنید

اگر یادتان باشد قبلا اشاره کردیم که می‌بایست یک پروفایل بیزنس داشته باشید. دلیل دیگر این موضوع به راه اندازی فروشگاه اینستاگرام برمی گردد و این ویژگی برای حساب‌های شخصی در دسترس نیست. اینستاگرام به شما امکان می‌دهد تا فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید. بعد از راه اندازی، یک گزینه به نام «View Shop» دریافت خواهید کرد، بنابراین فالوورهای شما می‌توانند بدون انجام حرکت خاصی از فروشگاه شما استفاده کنند. آمار نشان می‌دهد ۱۳۰ میلیون کاربر اینستاگرام ماهانه بر روی پست‌های فروشگاهی اینستاگرام کلیک می‌کنند، بنابراین با تعداد زیادی از مشتریان جدید رو به رو خواهید شد. همچنین می‌توانید محصولات فروشگاه خود را در پست ها، استوری‌ها و IGTV تگ‌گذاری کنید.

نکته: اگر محصولات در استوری اینستاگرام تگ‌گذاری می‌کنید، حتما «Auto highlighting» را روشن کنید. با این کار همه پست‌های تگ شده در هایلایت استوری ذخیره می‌شوند و مشتریان می‌توانند بیش از ۲۴ ساعت آن‌ها را مشاهده کنند.

نکته شانزدهم: ریلزهای اینستاگرام را آزمایش کنید

در طراحی و به روزرسانی جدید ریلزهای اینستاگرام(Instagram Reels) در یک تب دیده می‌شوند. این اتفاق پاسخ اینستاگرام به تیک تاک است اما موضوع فقط مربوط به چالش رقص نیست، بلکه برندها از آن برای متمایز شدن استفاده می‌کنند. استفاده خلاقانه از آن می‌توانند مشارکت را بالا ببرد و سبب بهتر دیده شدن برندتان شود.

نکته هفدهم: پست را در زمان مناسب ارسال کنید

آیا می‌دانید بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام براساس حوزه فعالیت شما متفاوت است؟ یک گزارش از بررسی ۲۶۰ هزار پست در ۱۱ صنعت مختلف نشان می‌دهد که زمان مناسب ارسال پست مهم است. آمارهای اکانت شما اطلاعات خوبی را به همراه دارد و ما می‌توانیم آن‌ها را الگویی برای حوزه خود قرار دهیم و زمان مناسب ارسال پست خود را کشف کنیم. کافی است به بخش Insights Instagram مراجعه کنید و آمار خود را زیر نظر بگیرید.

نکته هجدهم: مشارکت با اینفلوئسرها را امتحان کنید

همکاری با اینفلوئسرها می‌تواند مخاطبان را با نام برند شما آشنا کند و افزایش اعتبار برای شما به همراه داشته باشد. یک نظرسنجی نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از کاربران روزانه در اینستاگرام به توصیه اینفلوئسرها خرید می‌کنند. یک راه آسان برای همکاری با اینفلوئسرها، دعوت از آن‌ها در یک گفت و گوی لایو است تا بدین ترتیب برند خود را بهتر به مخاطبان معرفی کنید. به عنوان مثال، یک اینفلوئسر از مواد غذایی یک برند در آشپزی خود استفاده می‌کند و در پایان این برند را معرفی کرده و توصیه می‌کند که مخاطبان آن برند را امتحان نمایند.

نکته نوزدهم: مخاطبان خود را با تبلیغات اینستاگرام گسترش دهید

مطمئن‌ترین راه برای به دست آوردن مخاطبان جدید، تبلیغات در اینستاگرام است. تبلیغات به دو صورت انجام می‌شود، به عبارت دیگر از طریق Instagram Ads یا مشارکت با پیج‌ها و اینفلوئسرها صورت می‌گیرد. با توجه به نکته ۳ که به مشخص شدن مخاطبان اشاره کردیم، اکنون می‌توانید از این اطلاعات برای هدف‌گذاری در تبلیغات استفاده کنید. موارد زیر می‌تواند شما را در رسیدن به هدف‌تان یاری کند.

 • محل سکونت: کشور، استان، شهر و موارد دیگر

 • جمعیت شناسی: سن، جنسیت و زبان

 • علایق: مانند اکانت‌های دیگر که افراد دنبال می‌کنند

 • موارد دیگر

نکته بیستم: استراتژی خود را با تجزیه و تحلیل بهینه کنید

شما با بازاریابی در اینستاگرام چقدر آشنایی دارید؟ مهم نیست، شما همیشه می‌توانید پیشرفت کنید و استراتژی خود را بهینه کنید. بهترین راه برای بهبود نتایج خود تجزیه و تحلیل کارهایی است که قبلا انجام داده اید. در اینستاگرام بهترین راه برای انجام این کار استفاده از اطلاعات موجود در Instagram Insights است. پس همین الان به سراغ تجزیه و تحلیل اطلاعات بروید و نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنید.

همین حالا کسب درآمد از اینستاگرام را آغاز کنید

در حالی که اینستاگرام به عنوان یک بازیگر مهم در دنیای بازاریابی به ایفای نقش می‌پردازد، برندها در حال چیدن استراتژی و کسب درآمد از اینستاگرام هستند. اگر هنوز شروع نکرده اید، همین حالا دست به کار شوید و زمان را از دست ندهید. کافی است ۲۰ نکته طلایی را اجرا کنید و کسب درآمد از اینستاگرام را تجربه کنید.

روش‌های بسیار زیادی برای بازاریابی در اینستاگرام وجود دارد که به بخشی از آن‌ها در این مقاله اشاره کردیم.

 

طراحی اپلیکیشن اندروید | طراحی وب سایت | شرکت ایده پردازان پاراکس

 
 • logo-samandehi
 • logo-nezam-senfi
 • samane-tadarokat-electronic
 • logo-bakutel
 • انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاه های اینترنتی شهر تهران
 • شورای عالی انفورماتیک کشور
 • اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران
 • etehadieMajazi